Link

УАЛДВК щиро вітає з ювілейним Днем народження свого президента, завідувача кафедри дерматології та венерології НМУ імені О.О.Богомольця, Заслуженого лікаря України, доктора медичних наук, професора ВІКТОРА ІВАНОВИЧА СТЕПАНЕНКА

Зичимо Вам міцного здоров’я, невичерпних сил та енергії, натхнення, оптимізму і нових плідних здобутків!

Бажаємо здійснення найзаповітніших мрій,  радості життя, вірних друзів і надійних колег!

Нехай у Вашому домі завжди панують любов, злагода і благополуччя, а у професійній справі зберігається бажання невпинно рухатися вперед!

ПАМ’ЯТІ  ПРОФЕСОРА ФЕДОТОВА ВАЛЕРІЯ  ПАВЛОВИЧА

Link


ПАМЯТІ  ПРОФЕСОРА ФЕДОТОВА ВАЛЕРІЯ  ПАВЛОВИЧА

 7 жовтня 2018 р. на 79 році життя пішов у вічність завідувач кафедри дерматовенерології і косметології з циклом естетичної медицини ФПО Запорізького державного медичного університету доктор медичних наук, професор Федотов    Валерій Павлович. Continue reading

УАЛДВК-17

СЬОГОДНІ ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ УАЛДВК!
САМЕ 18 ЖОВТНЯ 2000 РОКУ МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ ОФІЦІЙНО ЗАРЕЄСТРУВАЛО УКРАЇНСЬКУ АСОЦІАЦІЮ ЛІКАРІВ-ДЕРМАТОВЕНЕРОЛОГІВ І КОСМЕТОЛОГІВ, СТВОРЕНУ РІШЕННЯМ VII З’ЇЗДУ ДЕРМАТОВЕНЕРОЛОГІВ УКРАЇНИ У ВЕРЕСНІ 1999 РОКУ.

Пам’яті колеги…

Link

Хара1

З глибоким сумом сповіщаємо колегам-дерматовенерологам та всій медичній спільноті, що сьогодні передчасно пішов з життя знаний український лікар, громадський діяч, віце-президент Української асоціації лікарів-дерматовенерологів і косметологів, головний лікар Тернопільського обласного комунального клінічного шкірно-венерологічного диспансеру, Заслужений лікар України, кавалер орденів Богдана Хмельницького та преподобного Агапіта Печерського, кандидат медичних наук, доцент, полковник медичної служби Олександр Іванович ХАРА.

Від нас пішов блискучий лікар, організатор , науковець, відданий син нашої держави, який все своє життя присвятив служінню людям, розбудові вітчизняної охорони здоров’я.

Президія УАЛДВК висловлює глибокі співчуття рідним і близьким покійного.
Світла пам’ять про Олександра Івановича Хару назавжди збережеться в наших серцях.

 

80 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ І.І.МАВРОВА

Link

Mavrov

80 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ І.І.МАВРОВА

Сьогодні виповнюється 80 років від дня народження Івана Івановича МАВРОВА (1936 – 2009) – голови Українського наукового товариства дерматовенерологів (1980 – 1992), доктора медичних наук, професора, почесного члена Болгарського наукового товариства дерматологів і венерологів, віце-президента УАЛДВК (2001 – 2009), багаторічного директора Інституту дерматології та венерології НАМН України (1977 – 2009).

Біографічна довідка

ЛЕКЦІЯ ПРОФЕСОРА КРІСТІАНА ДІЛА (АРГЕНТИНА)

Link

13339521_1228386540506002_5294102517831994721_nЛЕКЦІЯ ПРОФЕСОРА КРІСТІАНА ДІЛА (АРГЕНТИНА)

3 червня 2016 р. у Національному музеї медицини України (м.Київ) відбулася лекція професора Крістіана Діла (Christian Diehl) про використання супероксиддисмутази у лікуванні бульозного епідермолізу – тяжкого орфанного захворювання, яке спричиняє страждання дітей (“діти-метелики”). Професор Діл продемонстрував не лише дані з переднього краю науки, а й зразок транскордонної активності. Француз за народженням, він зараз проживає в Аргентині,викладає у аргентинському та італійському університетах, а також читає лекції у багатьох країнах Європи та світу (цього року – 70). З вступним словом до присутніх за дорученням президента УАЛДВК професора Віктора Степаненка звернувся віце-президент асоціації Володимир Короленко. Після насиченої лекції з численними практичними кейсами відбулося обговорення; студенти, які задали найцікавіші питання, отримали приз – примірники свіжого номеру фахового журналу УАЛДВК – Українського журналу дерматологї, венерології, косметології, в якому опубліковано дослідження професора Крістіана Діла. Було також прочитано доповідь з історії дерматології. Президія УАЛДВК висловлює щиру вдячність професору Крістіану Ділу за його чудові лекції, доцентові Катерині Коляденко, яка взяла на себе турботи з організації візиту професора К.Діла в Україну та доповідала надзвичайно цікаві результати власних досліджень, а також професору Вадиму Шипуліну, директорові Національного музею медицини України, за плідну співпрацю.


Фото звіт – далі
Continue reading

125 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МИХАЙЛА АФАНАСІЙОВИЧА БУЛГАКОВА (1891 – 1940)

Link

125 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МИХАЙЛА АФАНАСІЙОВИЧА БУЛГАКОВА (1891 – 1940)

Сьогодні виповнюється 125 років від дня народження Михайла Афанасійовича Булгакова (1891 – 1940) – письменника, випускника медичного факультету Київського Університету святого Володимира, лікаря-венеролога.

Булгаков

145 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ЄГОРА ГЛАВЧЕ

Link

145 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ЄГОРА ГЛАВЧЕ

Glavche21 січня виповнилося 145 років від дня народження видатного українського дерматовенеролога Єгора Степановича Главче (1871 – 1919). У 1895 р. він закінчив медичний факультет Московського університету, а потім був ординатором клініки шкірних і венеричних хвороб, керованої О. І. Поспєловим. З 1900 р працював в Одеській міській лікарні амбулаторним лікарем, ординатором, завідувачем шкірно-венерологічного відділення. У 1902 році захистив докторську дисертацію «Лімфатичні залози і сифіліс». У 1903 році працював в дерматологічній клініці у Й.Ядассона у Берні. Найбільше значення мають його праці з лікування сифілісу сальварсаном, а також роботи по боротьбі з венеричними хворобами в умовах воєнного часу. Е. С. Главче був одним з перших венерологів – організаторів боротьби з венеричними хворобами. У 1911 році він організував лекторій, де проводилися публічні читання про венеричні хвороби та ролі проституції в їх розповсюдженні. 1912 року першим увів у практику превентивне лікування; для ранньої діагностики пропонував обстежувати всіх дітей та годуючих матерів, зіставляючи клінічні дані з реакцією Вассермана. У 1917 році в Одесі організував першу в країні (і в усій тодішній Російській імперії) безкоштовну поліклініку для хворих на шкірні, венеричні та сечостатеві хвороби — розробив та представив у міську управу план організації дерматовенерологічної поліклініки, яка була відкрита 18 серпня 1917 року. В поліклініці працювало 6 лікарів, функціонували 3 лабораторії — вассерманівська, бактеріологічна та хімічна; зуболікарський кабінет, операційна та маніпуляційний кабінет. У 1922 році цю поліклініку реорганізовано в Одеський дерматовенерологічний науково-дослідний інститут ім. Главче. В подальшому — частково виділено в Одеський обласний шкірно-венерологічний диспансер і сучасну кафедру дерматології і венерології Одеського національного медичного університету.
Протягом багатьох років Главче був секретарем Одеського дерматологічного товариства.

Професору Глухенькому Борису Тихоновичу – 90 років

Link

Професору Глухенькому Борису Тихоновичу – 90 років

image descriptionГлухенький Борис Тихонович народився 13 серпня 1925 року в м. Ростові на Дону. Його батько Глухенький Тихон Титович працював на той час асистентом кафедри дерматовенерології медичного факультету Донського університету (м.Ростов на Дону). Завідувачем цієї кафедри був славетний дерматовенеролог професор Нікольський Петро Васильович, учень засновника української (київської) наукової дерматовенерологічної школи професора Стуковенкова М.І. Continue reading

ДО ДНЯ ПАМ’ЯТІ ПРОФЕСОРА ВОЛОДИМИРА ГРИГОРОВИЧА КОЛЯДЕНКА

Link

ДО ДНЯ ПАМ’ЯТІ ПРОФЕСОРА ВОЛОДИМИРА ГРИГОРОВИЧА КОЛЯДЕНКА

kolyadenko-3П’ятого липня 2015 року виповнюється 80 років від дня народження Володимира Григоровича Коляден­ка — доктора медичних наук, професора, заві­дувача кафедри дерматології та венерології Націо­нального медичного університету імені О.О. Бо­­гомольця (1974—2009), члена-корес­пон­дента Академії педагогічних наук України, академіка Вищої школи України, заслуженого працівника Вищої школи України.

Continue reading