ДАНІ ДВОХ ДОСЛІДЖЕНЬ ЩОДО АЛОПЕЦІЇ

sn-hairthinning

Фото з сайту http://www.sciencemag.org/

ДАНІ ДВОХ ДОСЛІДЖЕНЬ ЩОДО АЛОПЕЦІЇ

За результатами  двох експериментів, пов’язаних з вивченням причин, що призводять до облисіння, припускають, що випадіння волосся у літньому віці пов’язане зі старінням стовбурових клітин в волосяних фолікулах.

Учені з Нідерландів, США та Японії спостерігали за волосяним покривом мишей, які досягли 18 місяців. Саме в цьому віці у гризунів починає випадати шерсть. Хіроюкі Матсумура (Hiroyuki Matsumura) і його колеги виявили, що кількість волосяних фолікулів скоротилося, а самі фолікули стали набагато менші.

Вчені припустили, що дегенерація фолікулів може бути пов’язана з накопиченням в стовбурових клітинах, присутніх в волосяних цибулинах, пошкоджень ДНК. Дослідники виявили, що важливу роль в процесі формування волосяних фолікулів і їх функціонуванні відігравав ген COL17AL – він брав участь у регуляції роботи стовбурових клітин в фолікулі. У мишей, позбавлених цього гена, стовбурові клітини у волосяних цибулинах були відсутні.

Дослідницька група з Університету Колорадо (University of Colorado) під керівництвом Rui Yi (Рю І) з’ясувала, що для запуску процесу росту волосся також необхідна присутність гена Foxc1, що експресує транскрипційний фактор.