КОЛЯДЕНКО Володимир Григорович

Коляденко

КОЛЯДЕНКО Володимир Григорович (1935 – 2013)

перший Президент Української асоціації лікарів дерматовенерологів і косметологів (1999 – 2010), член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України, академік Академії наук вищої освіти України, Української академії наук, дійсний член Європейської академії дерматології та венерології, Заслужений працівник вищої школи України, лауреат іменної премії НАН України, доктор медичних наук, професор 

Професор Коляденко Володимир Григорович пройшов славний життєвий шлях. Після війни вчився в медичному училищі, служив 3 роки в Радянській Армії в славнозвісному Арзамасі-16, а в 1963 р. закінчив з відзнакою Київський медичний інститут та був занесений до Золотої книги пошани інституту. Тут він пройшов шлях від аспіранта кафедри дерматовенерології до професора, завідувача кафедри, проректора з наукової роботи. У 1966 р. захистив кандидатську, а в 1973 р. – докторську дисертацію. У 1973 – 1977 рр. був деканом з навчання іноземних студентів, а з 1977 до 2009 рр. – беззмінним проректором з наукової роботи. З 1974 р. до 2009 р. очолював кафедру дерматології та венерології. З 2009 року продовжував працювати на посаді професора цієї кафедри. Організаторська діяльність Володимира Григоровича була справді багатогранною: тривалий час він очолював спеціалізовану Вчену Раду з захисту кандидатських та докторських дисертацій зі спеціальностей «Шкірні та венеричні хвороби» та «Імунологія та алергологія», входив до складу Президії Вченої ради МОЗ України, був членом експертної ВАК СРСР, головним дерматовенерологом МОЗ України. У 2000 – 2010 рр. був одним із засновників та першим Президентом Української асоціації лікарів дерматовенерологів і косметологів, з 2000 р. один із засновників і беззмінний головний редактор «Українського журналу дерматології, венерології, косметології», член редакційних рад 8 наукових журналів України і Росії.

Професор Коляденко В.Г. автор понад 500 наукових праць, серед яких 28 монографій, підручників та навчальних посібників, автор 82-х винаходів, з яких 5 було запатентовано в зарубіжних країнах. Він створив власну школу лікарів-дерматовенерологів, підготував понад 40 кандидатів та докторів медичних наук. Величезну увагу Володимир Григорович приділяв молоді, молодіжній науці, завжди знаходив час для поради, консультації, допомагав молодим ученим та студентам і словом, і ділом.

За заслуги в підготовці науково-медичних кадрів нагороджений орденами «Дружби народів» (1980), «За заслуги III ступеня», медалями, Почесними грамотами Верховної ради України, Міністерства охорони здоров’я України. Доброчинну діяльність Коляденка Володимира Григоровича відзначила нагородами Українська православна церква: орденами Святого Володимира III ступеня,Преподобного Агапіта Печерського II ступеня, «Різдво Христове 2000».