ЗАТВЕРДЖЕНО СТАНДАРТ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ «СИФІЛІС»

Link

ЗАТВЕРДЖЕНО СТАНДАРТ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ «СИФІЛІС»

Наказом МОЗ України затверджено Стандарт медичної допомоги «Сифіліс», внесено зміни до Методики діагностики, лікування і профілактики інфекцій, які передаються статевим шляхом, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 07 червня 2004 року № 286, до Стандартів діагностики та лікування хвороб, які передаються статевим шляхом, та хвороб шкіри, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 07 червня 2004 року № 286, та до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 08 травня 2009 року № 312 «Про затвердження клінічних протоколів надання медичної допомоги хворим на дерматовенерологічні захворювання».

ДЕНЬ ДІАГНОСТИКИ МЕЛАНОМИ – 2023

Link

ДЕНЬ ДІАГНОСТИКИ МЕЛАНОМИ – 2023

Українська асоціація лікарів дерматовенерологів і косметологів залучається до проведення 22 травня 2023 року Всеукраїнського соціального проекту  –  День діагностики меланоми, що проводиться в рамках панєвропейської програми «Євромеланома», співорганізаторами якого є  громадська організація «Стоп меланома» та «Інститут дерматології та косметології доктора Богомолець».

Лист СТОП-МЕЛАНОМА

УАЛДВК Меланома

ЗВЕРНЕННЯ ДО МОЗ УКРАЇНИ

Link

Звернення та запит очільника ВГО «Українська асоціація лікарів-дерматовенерологів і косметологів», член-кореспондента НАМН України  зі спеціальності «Дерматовенерологія», професора Степаненка В.І. з нагоди анонсованого на 13 квітня 2023 року онлайн-інтерв’ю : «Міністр охорони здоров’я: медицина в Україні під час війни. Частина 2», на якому планується розгляд ряду організаційно-методичних питань на етапі медичної реформи, в тому числі  щодо формування спроможної мережі медичних закладів у госпітальному окрузі (клікабельно)

МОЗ: З 1 КВІТНЯ РЕЦЕПТУРНІ ПРЕПАРАТИ МОЖНА БУДЕ ОТРИМАТИ НЕ ЛИШЕ ЗА ПАПЕРОВИМ, А Й ЗА ЕЛЕКТРОННИМ РЕЦЕПТОМ

Link

МОЗ: З 1 КВІТНЯ РЕЦЕПТУРНІ ПРЕПАРАТИ МОЖНА БУДЕ ОТРИМАТИ НЕ ЛИШЕ ЗА ПАПЕРОВИМ, А Й ЗА ЕЛЕКТРОННИМ РЕЦЕПТОМ

Починаючи з 1 квітня рецептурні ліки можна буде придбати в аптеці за електронним рецептом, це зробить процес призначення більш простим та ефективним. В той же час в Україні, паперові рецепти продовжать діяти,  щонайменше до закінчення воєнного стану.

Відпуск рецептурних препаратів і раніше відбувався згідно з призначенням лікаря: тепер же пацієнт задля своєї зручності зможе сам обрати, за яким рецептом він бажає придбати ліки – електронним або паперовим.

Е-рецепт пошириться на всі зареєстровані в Україні лікарські засоби, що підлягають відпуску за рецептом лікаря, та які пацієнт купує за власні кошти.

При цьому МОЗ не розширює та не змінює перелік рецептурних ліків. Тобто всі ті ліки, що і раніше підлягали відпуску за рецептом лікаря, відтепер можна буде придбати і за е-рецептом.

Виписати рецепт можуть лікарі усіх спеціальностей державних, комунальних чи приватних клінік, або ж лікар-ФОП.

Під час огляду лікар сформує електронне призначення, вказавши діючу речовину, дозування, тривалість курсу та інструкції з прийому ліків.

А у разі, якщо ви маєте гостре чи хронічне захворювання або потребуєте продовжити лікування чи профілактику, електронний рецепт на потрібні ліки можна буде отримати дистанційно, звернувшись до свого сімейного лікаря доступним засобом звʼязку. Для цього в системі попередньо обовʼязково має бути зафіксований діагноз та призначення від лікуючого лікаря. Так призначення ліків завжди будуть доступні у вашому смартфоні.

Водночас якщо ви чи ваші близькі не маєте мобільного телефону, лікар зможе зробити вам призначення на паперовому рецептурному бланку. Так ви зможете отримати рецепт на ліки у будь-якого лікаря та погасити його у будь-якій аптеці у зручний для вас спосіб.

Як же отримати електронний рецепт на рецептурний препарат?

  1. Необхідно обовʼязково звернутися до лікаря на прийом.
  2. На прийомі ви можете обрати, за яким рецептом бажаєте придбати ліки в аптеці – електронним чи паперовим.
  3. Якщо ви обрали електронний рецепт, під час огляду лікар за потреби зареєструє вас в електронній системі охорони здоровʼя (ЕСОЗ) та сформує е-рецепт, вказавши діючу речовину, дозування, тривалість курсу та інструкції з прийому ліків.
  4. Після цього ви отримаєте СМС-повідомлення з номером електронного рецепта та унікальним кодом його погашення.
  5. Знайти аптеку, яка відпускає ліки за електронним рецептом можна, скориставшись спеціальним дашбордом, який підкаже адресу найближчої для вас аптеки. Для цього достатньо ввести чи обрати з переліку в пошуковому рядку назву вашого населеного пункту.
  6. Ви можете придбати ліки за електронним рецептом в аптеці протягом 10 днів (якщо це наркотичні (психотропні ліки) або протягом 30 днів (для решти рецептурних препаратів)..
  7. Для того, щоб придбати ліки, достатньо повідомити фармацевту потрібні реквізити з СМС – номер рецепта та код погашення.
  8. Фармацевт запропонує вам наявні в аптеці лікарські засоби, які містять діючу речовину, що призначив вам лікар – так ви зможете обрати ліки відповідно до вашого бюджету.

Завдяки доступу до медичної інформації в ЕСОЗ, лікуючий лікар зможе переглянути історичні меддані, дізнатися про супутні захворювання та іншу інформацію, яка необхідна для призначення ефективного лікування.

Відпуск лікарських засобів за е-рецептом здійснюється поетапно, включаючи й перехідний період з огляду на повномасштабну війну.

Враховано ситуацію в регіонах, де ведуться бойові дії, – там для відпуску рецептурних препаратів рецепт не потрібен, окрім наркотичних (психотропних), сильнодіючих (отруйних речовин).

Також військові адміністрації, підрозділи ЗСУ, залучені волонтерські та благодійні організації можуть закуповувати рецептурні ліки для потреб воєнного часу гуртово безпосередньо у дистриб’юторів і для цього рецепт теж не потрібен.

Link

Звіт про громадське обговорення проєкту постанови
Кабінету Міністрів України «Деякі питання організації спроможної
мережі закладів охорони здоров’я»

ЗВІТ (переглянути)

ЛИСТ ДО РНБО

Link

ЛИСТ ДО РНБО
Руйнація системи надання дерматовенерологічної допомоги суттєво погіршить рівень та якість її надання для населення, що, в свою чергу, призведе до прогнозованого соціального напруження в суспільстві.
Щоб попередити ці проблеми, УАЛДВК звернулася із листом до Ради національної безпеки і оборони України та  отримала відповідь підтримки.

Лист до РНБО (переглянути)

Відповідь РНБО від 22.12.2022

ПРОПОЗИЦІЇ ДО ПРОЄКТУ ПОСТАНОВИ КМУ «ДЕЯКІ ПИТАННЯ ОРГАНІЗАЦІЇ СПРОМОЖНОЇ МЕРЕЖІ ЗАКЛАДІВ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я»

Link

ПРОПОЗИЦІЇ ДО ПРОЄКТУ ПОСТАНОВИ КМУ «ДЕЯКІ ПИТАННЯ ОРГАНІЗАЦІЇ СПРОМОЖНОЇ МЕРЕЖІ ЗАКЛАДІВ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я»

Міністерство охорони здоров’я України винесло на громадське обговорення  проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання організації спроможної мережі закладів охорони здоров’я».

УАЛДВК надіслало свої зауваження до цього проєкту.