ЗАТВЕРДЖЕНО СТАНДАРТ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ «СИФІЛІС»

Link

ЗАТВЕРДЖЕНО СТАНДАРТ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ «СИФІЛІС»

Наказом МОЗ України затверджено Стандарт медичної допомоги «Сифіліс», внесено зміни до Методики діагностики, лікування і профілактики інфекцій, які передаються статевим шляхом, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 07 червня 2004 року № 286, до Стандартів діагностики та лікування хвороб, які передаються статевим шляхом, та хвороб шкіри, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 07 червня 2004 року № 286, та до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 08 травня 2009 року № 312 «Про затвердження клінічних протоколів надання медичної допомоги хворим на дерматовенерологічні захворювання».

УКРАЇНСЬКІ ЛІКАРІ МАЮТЬ ДОСТУП ДО КЛІНІЧНИХ НАСТАНОВ НА ЗАСАДАХ ДОКАЗОВОЇ МЕДИЦИНИ ВІД DUODECIM

Link

УКРАЇНСЬКІ ЛІКАРІ МАЮТЬ ДОСТУП ДО КЛІНІЧНИХ НАСТАНОВ НА ЗАСАДАХ ДОКАЗОВОЇ МЕДИЦИНИ ВІД DUODECIM

Тепер українські медики можуть користуватися українським перекладом клінічних настанов на засадах доказової медицини, наданих МОЗ України фінським медично-науковим товариством Duodecim Medical Publications Ltd.

Нагадуємо, що понад 900 клінічних настанов для первинної ланки доступні на сайті МОЗ за посиланням: https://u.to/0Nf-FA.

Згідно з контрактом, Україні були надані близько тисячі клінічних настанов на засадах доказової медицини для лікарів первинної ланки англійською мовою. У грудні 2018 року була створена експертна група, до складу якої увійшли кілька десятків лікарів різних спеціальностей, співробітників клінічних кафедр медичних ВНЗ та закладів післядипломної освіти. Фахівці перевірили якість перекладу настанов. Під час засідання робочої групи експерти відмітили, що настанови за деякими напрямами стануть у нагоді не тільки лікарям первинної ланки – педіатрам, терапевтам та сімейним лікарям, а і вузькопрофільним спеціалістам.

Настанови базуються на результатах наукових досліджень з високим рівнем доказовості та будуть регулярно оновлюватися.

Для користування базою протоколів треба пройти просту реєстрацію на сайті.

Розділ “Дерматологія” містить 49 протоколів, розділ “Захворювання, що передаються статевим шляхом” – 5 протоколів.

.

КЛІТИНИ ШКІРИ МОЖУТЬ ДОПОМОГТИ ПОДОЛАТИ РАК

Link

КЛІТИНИ ШКІРИ МОЖУТЬ ДОПОМОГТИ ПОДОЛАТИ РАК

Ключову роль в імунній відповіді організму на чужорідні агенти, зокрема, ракові клітини, відіграють лімфоцити. Для їх активації потрібний специфічний антиген, презентований на поверхні антигенпрезентуючої клітини, наприклад, дендритної.

Вченим із Університету Лунду (Швеція) вперше вдалося перетворити клітини шкіри на дендритні клітини. Використання в імунотерапії раку власних клітин пацієнта значно зменшує ризик того, що вони будуть відторгнуті.

Для перепрограмування клітин шкіри вчені використали три фактори транскрипції – PU.1, IRF8, BATF3, які запустили програму диференціації дендритних клітин 1-го типу. Отримані дендритні клітини продукували прозапальні цитокіни та були здатні поглинати, процесувати та презентувати на поверхні антигени для розпізнавання Т-клітинами.

Процес перепрограмування клітин шкіри в імунні клітини був не тільки ефективним, а й швидким: мільйони дендритних клітин пацієнта вдалося отримати всього за дев’ять діб. Вчені також зазначають, що зможуть «скерувати» новостворені дендритні клітини на пошук конкретного, зокрема пухлинного, антигену.

Імунотерапія раку – відносно новий, але надзвичайно перспективний метод лікування онкологічних захворювань, який повертає імунній системі здатність знищувати ракові клітини.

* Rosa FF, Pires CF, Kurochkin I, Ferreira AG et al. Direct reprogramming of fibroblasts into antigen-presenting dendritic cells // Science Immunology, 2018, 3(30): eaau4292. DOI: 10.1126/sciimmunol.aau4292

За матеріалами сайту http://fp.com.ua

ПРОХОДЯТЬ КЛІНІЧНІ ВИПРОБУВАННЯ ЗОЛІФЛОДАЦИНУ – НОВОГО ЛІКАРСЬКОГО ЗАСОБУ ДЛЯ ЛІКУВАННЯ АНТИБІОТИКОРЕЗИСТЕНТНОЇ ГОНОРЕЇ

Link

gonorrhoeae-under-microscope-1024x842Наприкінці 2015 року Саллі Девіс, одна з чотирьох головних спеціалістів Великої Британії – радників уряду з медичних питань, розіслала циркуляр дільничним лікарям, попередивши їх про необхідність прописувати належний курс лікування від цієї хвороби. Пов’язана це подія була зі спалахом мультирезистентного гонококка на півночі Англії, стійкого до цефтриаксону і азитроміцину.
Однією з причиною цього явища вважали те, що пацієнтам були прописані неадекватні курси антибактеріальної терапії.
В даний час експерти CDC вважають, що виходом з даної проблеми може стати поява перорального антимікробного препарату ETX0914 (золіфлодацін, компанія Entasis Therapeutics).
Механізм дії ETX0914 полягає у відмінному від інших антибіотиків інгібіруванні синтезу ДНК гонокока. ETX0914 не вважається фторхінолоном, хоча він взаємодіє з ферментом ДНК-гіразу, але іншим шляхом або в іншому місці, ніж фторхінолони. Тобто ETX0914 повністю відрізняється від фторхінолонів. У разі отримання схвалення золіфлодацін стане представником нового класу антимікробних засобів.

(проф. Ольга Голубовська)

НОВА РЕДАКЦІЯ НАЦІОНАЛЬНОГО ПЕРЕЛІКУ ОСНОВНИХ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ

Link

180px-UA_MinOkhZdor_emblemНОВА РЕДАКЦІЯ НАЦІОНАЛЬНОГО ПЕРЕЛІКУ ОСНОВНИХ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ
Публікуємо нову редакцію Національного переліку основних лікарських засобів.

До Національного переліку МОЗ України включені якісні, ефективні, безпечні та економічно доцільні лікарські засоби необхідні для забезпечення надання медичної допомоги населенню в закладах охорони здоров’я незалежно від форми власності.

ПРИЙНЯТО ДЕКЛАРАЦІЮ ООН ЩОДО СТІЙКОСТІ ДО АНТИБІОТИКІВ

Link

09-15-2016Antibiotics
Резистентність до антибіотиків ставить під загрозу прогрес, досягнутий в лікуванні інфекційних захворювань. Фото: ВООЗ

ДЕКЛАРАЦІЯ ООН ЩОДО СТІЙКОСТІ ДО АНТИБІОТИКІВ
21 вересня 2016 року держави-члени ООН вперше в історії прийняли рішення об’єднати зусилля для боротьби з поширенням інфекцій, стійких до антибіотиків. Учасники засідання високого рівня, що відбулося «на полях» 71-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН, підтримали Політичну декларацію щодо стійкості до антибіотиків.
Докладніше на сайті ООН.
Текст декларації (рос.)

ДООПРАЦЮВАННЯ ПРОТОКОЛУ “ПСОРІАЗ”

Link

ДООПРАЦЮВАННЯ ПРОТОКОЛУ “ПСОРІАЗ”
Після затвердження МОЗ України уніфікованого клінічного протоколу «Псоріаз, включаючи псоріатичні артропатії» (№762 від 20.11.2015 р.) до Державного експертного центру МОЗ України надійшло звернення від Головного позаштатного спеціаліста МОЗ України зі спеціальності «ревматологія», професора О.Б.Яременка щодо необхідності внесення змін до цього клінічного протоколу.
лист ДЕЦ
лист членам УАЛДВК
варіант адаптованої клінічної настанови з пропозицією ревматологів
лист до ДЕЦ
варіант уніфікованого клінічного протоколу з пропозиціями ревматологів